Gospodarz programu „Mad Money” CNBC wyjaśnia, dlaczego zainwestował w Bitcoin

Założyciel TheStreet i gospodarz programu „Mad Money” CNBC zainwestował w Bitcoin.

Jim Cramer, gospodarz Mad Money w CNBC i założyciel finansowego serwisu informacyjnego TheStreet , wyjaśnił w wywiadzie na swojej stronie informacyjnej, dlaczego zdecydował się zainwestować w Bitcoin.

„Chcesz zdywersyfikować działalność na różnego rodzaju klasy aktywów” – powiedział Cramer, który nie ujawnił wielkości swojej inwestycji

„Nie jest to dla mnie duża pozycja, ale z pewnością ważna jest dywersyfikacja, a Bitcoin jest atutem. I chcę mieć równowagę aktywów ”- powiedział.

Cramer powiedział, że dla niepewnych inwestorów „jest dużo literatury” na temat Bitcoina, ale historia zmienności Bitcoina opowiada własną historię.

Wśród wpływowych twórców Cramera są Anthony „Pomp” Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital i Jason Sexton, który napisał na Twitterze „Kup Bitcoin !!!!”

„Dostał za dużo pieniędzy; zrobiło się za gorąco ”, powiedział Cramer o początkowym wzroście Bitcoina w 2017 roku, który poprzedzał ogromną krach na początku 2018 roku, więc„ nie ma powodu, aby nie czekać, aż znowu spadnie ”.

Dlaczego więc kupił Bitcoin blisko szczytu, za około 17 000 $? „Lubię coś kupować, więc kupię od góry” – powiedział. Cramer powiedział, że jego strategia była zwykła: „gdy coś się zepsuje, będę coraz większy i większy” – powiedział.

Od czasu inwestycji Cramera Bitcoin wzrósł do 19195 USD, co oznacza wzrost o 3,72% w ciągu ostatnich 24 godzin. Bitcoin to największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej.