Traderzy kontraktów terminowych nie są tym razem tak byczy jak Rewizja Ceny Bitcoinów 12.000$, Dane wskazują.

Ceny Bitcoinów i stopy finansowania historycznego obejmują stopy finansowania z Binance, Bitfinexu, BitMEX i Deribitu od lipca 2020 r.

Handlowcy kryptokurrency wykazali znacznie mniejszy entuzjazm, ponieważ Bitcoin handlował we wtorek na poziomie 12.000 dolarów w porównaniu z tym, kiedy Bitcoin osiągnął ten sam poziom prawie dwa miesiące temu, bazując na kursach finansowania futures z wielu giełd.

Kiedy Bitcoin handlował blisko 12.000 dolarów przez cały sierpień, osiągając w końcu kluczowy poziom w połowie miesiąca, stopy finansowania dla kontraktów terminowych typu perpetual futures stały się bardzo pozytywne na wiodących giełdach instrumentów pochodnych, co odzwierciedlało byczy charakter rynku.

Gdy Bitcoin powrócił do 12.000 dolarów we wtorek, stopy finansowania zareagowały jednak inaczej, pozostając na stałym poziomie lub zmieniając się na negatywne, wskazując na brak tej samej byczości dwa miesiące temu.

Mechanizm unikalny dla kontraktów terminowych typu perpetual futures, stopy finansowania są ustalane przez rynek i zmieniają się w czasie, gdy traderzy zakładają i zdejmują pozycje. Gdy rynek jest byczy, stopy finansowania zmieniają się na dodatnie, a inwestorzy zajmujący długie pozycje płacą krótkim sprzedawcom. Kiedy rynek jest niedźwiedzi, poziom finansowania zmienia się na ujemny, a osoby zajmujące się krótką sprzedażą płacą.

Stopy finansowania na rynkach kontraktów terminowych Binance, Bitfinex, BitMEX i Deribit zaczęły wykazywać wartość ujemną w sobotę i niedzielę, gdy Bitcoin zaczął handlować powyżej niskich poziomów 11.000 dolarów, według danych zebranych przez Glassnode. Gdy Bitcoin dotknął 12.000 dolarów we wtorek, kursy pozostały ujemne lub poszły płasko.

Ceny Bitcoinów i stopy finansowania historycznego obejmują stopy finansowania z Binance, Bitfinexu, BitMEX i Deribitu od lipca 2020 r.

Ciąg negatywnych wiadomości w ciągu ostatnich kilku tygodni może być winny rynkom gorszych od siebie nastrojów, według Aditya Das, krypto walutowego analityka rynku w Brave New Coin, który powiedział, że uważa, iż niektórzy inwestorzy mogli zostać „wystraszeni“ i zamknąć swoje długie pozycje lub założyć szorty.

Finansowanie na FTX i Huobi również pozostało ujemne przez cały tygodniowy rajd otwarcia, według danych zebranych przez Skew.
Inwestorzy futures na OKEx, największej giełdzie instrumentów pochodnych przez otwarte zainteresowanie, w rzeczywistości stają się coraz bardziej niedźwiedzi wtorek wśród bitcoin’s raally. Stosunek długiej do krótkiej pozycji stopniowo spadał z 0,79 we wtorek na otwarciu do 0,67 w ostatnim czeku, ponieważ liczba Bitcoinów wyprzedających była większa niż liczba Bitcoinów wyprzedających.

Pomimo braku byka ze strony inwestorów futures, tradycyjni alokujący aktywa rynkowe i inwestorzy krypto-rynkowi nadal aktywnie „redenominują“ w bitcoin, jak twierdzi Kyle Davies, współzałożyciel Three Arrows Capital, kontynuując to, co nazywa „historią trzeciego kwartału 2020“.
Davies powiedział CoinDeskowi: „Generalnie widzimy, że tego typu ruchy spotowe wywołują okres spekulacji.“